نکاتی برای پایین بردن استهلاک تردمیل

تردمیل یک دستگاه ورزشی پر کاربرد برای انجام فعالیت های ورزشی در منزل می باشد. هر فرد از این وسیله به منظور خاصی استفاده می کند برخی برای کاهش وزن برخی دیگر جلوگیری و درمان بیماری های قلبی عروقی و برخی هم برای حفظ سلامتی. تردمیل اگر به درستی استفاده شود و در شرایط و مکان مناسب قرار گیرد یک دستگاه بسیار کم استهلاک می باشد ولی اگر تردمیل را در شرایط غیر استاندار قرار داده و نگهداری کنید خیلی زود شاهد خرابی تردمیل خود هستید. در مقاله های قبلی نکاتی را در مورد نگهداری و سرویس تردمیل برای شما توضیح دادیم در این مقاله نیر نکاتی در مورد مکان قرار دادن و همچنین صحیح استفاده کردن از تردمیل را برای شما گردآوری کرده ایم.

اولین نکته در نگهداری تردمیل استفاده ار محافظ برق برای تردمیل است. تردمیل هم مانند مابقی وسایل برقی در مقابل نوسانات برقی اسیب پذیر می باشد از این رو در مسیر جریان برق آن از محافظ برق استفاده کنید.

یکی از مهمترین فاکتورها در انتخاب مکان قرار دادن تردمیل انتخاب سطحی کاملا صاف می باشد. در صورتی که محل قرار گرفتن دستگاه کاملا صاف نباشد می تواند باعث عدم تعادل ورزشکار شده و به آن اسیب برساند. صاف نبودن محل قرار گرفتن تردمیل موجب می شود تسمه دستگاه در مسیر شیب تغییر مسیر دهد و نیاز به تنظیم مکرر تسمه در تردمیل باشد و به مرور موجب ساییدگی و پارگی تسمه گردد.

با قرار دادن تردمیل در محل مناسب نوبت به ورزش کردن می رسد، هیچگاه در زمان روشن کردن تردمیل بر روی تسمه آن نایستید زیرا در زمان استارت اولیه موتور تردمیل برای حرکت تسمه توان زیادی را به کار می برد و اگر شما هم بر روی تسمه تردمیل باشید وزن شما هم بر روی این فشار اضافه شده و موجب استهلاک موتور دستگاه می شود.

نکته بعدی در مورد استارت کار با تردمیل استفاده نکردن از شیب است، در ابتدا استارت دستگاه توجه کنید شیب بر روی صفر باشد و بعد از شروع به کار در صورت تمایل شروع به شیب دادن بکنید و شیب را نیز ناگهانی بالا نبرید چون برای موتور شیب زیان آور است. نکته بعد در مورد شیب این است که زمانی که تردمیل در حالت شیب است و شما بر روی آن می دوید با فشار و ضربه بر روی تردمیل قدم بر ندارید زیرا موجب شکستن اهرم های شیب می گردد.

گام بعدی روغن کاری دوره ای تردمیل است به این نکته بسیار دقت کنید عدم روغن کاری به موقع غلطک و تسمه تردمیل موجب آسیب دیدن تسمه و موتور تردمیل می گردد. در انتخاب روغن و گریس مناسب نیز دقت کنید و با مطالعه دفترچه و راهنمایی از کارشناسان زمان و نوع روغن تسمه و گریس غلطک ها مطلع شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *