تمرین با تردمیل را هیجان انگیز کنید

اگر مدام به یک صورت تمرین کنید، بعد از مدتی حتی دوچرخه زدن هم برایتان کاملا خسته کننده خواهد شد. با تغییر شدت و نوع سرگرمی تمرینات، آن را لذت بخش تر کنیم. اگر شما در منزل تردمیل دارید، و با آن تمرین می کنید، پس برای تعمیر تردمیل به ما نیاز خواهید داشت.

۱. ترکیب کردن تمرینات

هر روز تمرینات اینتروال با شدت بالا مشابه انجام ندهید و بعضی را تغییر دهید. یک تمرین سخت را در یک جلسه کم شدت و روز بعد در تمرینات کاردیوی جدی انجام دهید. می توانید تمرینات کاردیو را با هم ترکیب کنید، تا تمرین بیش از حد انجام ندهید و آن را سرگرم کننده نمایید.

۲. افزایش شیب یا شدت

همیشه به یک روش ندوید، سرعت را به ۷ و حتی به ۱۰ تا ۱۵ کیلومتر در ساعت افزایش دهید و زاویه تردمیل را تغییر دهید. زاویه سوختگی عضله با راه رفتن رو به عقب بر روی دستگاه الپتیکال تغییر می کند. با ایستادن روی دوچرخه علاوه بر انجام یک حرکت کاردیو، تمرین برای پا را نیز انجام داده اید.

۳. بالا بردن سرعت

با افزایش سرعت، چربی بیشتری خواهید سوزاند. بدن برای تولید انرژی، کالری می سوزاند و با دویدن سریع، کالری بیشتری خواهد سوخت. اگر بعد از یک جلسه وزنه زدن، کاردیو انجام دهید، فقط چربی می سوزانید.

۴. چیره شدن بر شیب

وقتی با شیب بر روی تردمیل می دوید، سرعتتان را کم نکنید ولی به این نکته توجه کنید که به زانوهایتان فشار نیاورید. شیب تردمیل را به ۵ تا ۸ درصد افزایش داده تا خیلی سریع سوزش را احساس کنید، بعد گذشت چند دقیقه، عضلات پاهایتان نیز به همراه چربی ها خواهد سوخت.

۵. کاردیو را در هر حال انجام دهید

حتما لازم نیست کاردیو را در باشگاه انجام دهید، در برنامه کاریتان می توانید آن را بگنجانید مثلا زمانی که تلفن می زنیدف ایمیل های را چک می کنید و .. راه بروید تا کالری بسوزانید.

۶. دویدن در سر بالایی‌ها

بر روی تردمیل در یک شیب و سرعت یکسان ندوید، به تمرینتان سربالایی و سرپایینی اضافه کنید. مانند طبیعت، که سربالایی و پایینی دارد، به تمرینتان چالش اضافه کنید تا خسته نشوید.

۷. این روش گرم کردن را امتحان کنید:

  • شیبی بین ۳ تا ۵ درصد تنظیم کنید
  • بمدت ۶۰ ثانیه بطور معمولی راه بروید
  • به مدت ۶۰ ثانیه عقب عقب راه بروید
  • بمدت ۴۵ ثانیه به هر طرف راه بروید
  • حالا موارد بالا را یکبار دیگر تکرار کنید

تمرینات کاردیو زمانی که برایتان راحت شود، نتیجه خود را از دست می دهد، باید تمریناتتان را تغییر دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *